• Eagles Super Strikers FC
  • FC Camerhogne
  • GBSS
  • Happy Hill FC
  • Hard Rock FC
  • Hurricanes SC
  • Mt. Rich SC
  • Paradise FC International
  • Queen's Park Rangers FC
  • St. John's SC
Grenada Premier League
Data Sports Group Logo
FIRST INSTANCE BODY
Petipha Lewis-Smith
Commitee Member
Brian Joseph
Commitee Member
Lyndon Phillip
Commitee Member
Michael St. John
Commitee Member
FINANCE & MARKETING COMMITTEE
Wayne Francis
Chairman
Randy Campbell
Deputy Chairman
Ronald Peters
Commitee Member
Gail-Ann Newton
Commitee Member
Lenox Andrews
Commitee Member
Wayne James
Commitee Member
Competitions Committee
Mr. Patrick Francis
Chairman
Mr. Peter Blair
Deputy Chairman
Akim Flemming
Commitee Member
Peter James
Commitee Member
Paul Mc Queen
Commitee Member
Legal Committee
Mr. Cheney Joseph
Chairman
Ms. Claudette Joseph
Deputy Chairman
Mr. Kelly Patrick
Commitee Member
Ms. Karen Samuel
Commitee Member
Mr. Francis Paul
Commitee Member
COMMITTEE FOR WOMEN’S FOOTBALL
Mr. Nigel Gibbs
Chairman
Mrs. Sherry Ann Hector
Deputy Chairman
Ms. Kasandra Pascal
Commitee Member
Mrs. Judy Mc Cutcheon
Commitee Member
Ms. Alana Francoi
Commitee Member
Ms. Ramona Otway
Commitee Member
Ms. Bernadine Andrews
Commitee Member
Medical Committee
Mr. Nigel Gibbs
Chairman
Dr. Francis Martin
Deputy Chairman
Dr. Elliotte Mc Guire
Commitee Member
Mr. Lindon Charles
Commitee Member
Mr. Mario Christopher
Commitee Member
Technical Youth & Development Committee
Mr. Cheney Joseph
Chairman
Mr. Patrick Francis
Deputy Chairman
Mr. Jude Mitchell
Commitee Member
Mr. Franklyn Simpson
Commitee Member
Technical Director & Head Coach
Vinimore Blaine
Commitee Member
Shalrie Joseph
Commitee Member
Player Status Committee
Mr. Patrick Francis
Chairman
Mr. Ricky Aberdeen
Deputy Chairman
Mr. Alvin Sayers
Commitee Member
Mr. junior Braveboy
Commitee Member
Mr. Charlie Forsyth
Commitee Member
Mr. Carl Lee
Commitee Member
Audit & Compliance Committee
Mr. Alister Bain
Chairman
Ms. Bernadine Andrew
Deputy Chairman
Mr. Alvin Sayers
Commitee Member
Mr. Colin Laborie
Commitee Member
Stadium Security and Integrity Committee
Mr. Jester Noel
Chairman
Mr. Jessmon Prince
Deputy Chairman
Mr. Allan James
Commitee Member
Mr. Phillip James
Commitee Member
Mrs. Michelle Bedeau
Commitee Member
Mr. Raymond Matthew
Commitee Member
Referees and Assistant Referees Committee
Mr. Randy Campbell
Chairman
Mr. Allan James
Deputy Chairman
Mr. Valman Bedeau
Commitee Member
Mr. David Griffith
Commitee Member
Mr. Finbar Charles
Commitee Member
Mr. Ricky Aberdeen
Commitee Member
LOC
Patrick Francis
Chairman
Alvin Clouden
Commitee Member
Judy Mc Cutcheon
Commitee Member
Ken-Martin Whiteman
Commitee Member
Bruce Swan
Commitee Member
Areen Lewis
Commitee Member
Disciplinary Committee
Francis Williams
Commitee Member
Cyrus Griffith
Commitee Member
Kerabe Belfon
Commitee Member
James Clarkson
Commitee Member
Fitzroy O'Neale
Commitee Member
Electoral Committee
Mr. Royston La Hee
Commitee Member
Mr. Victor Ashby
Commitee Member
Mr. Ruggles Ferguson
Commitee Member
Mr. Raymond Roberts
Commitee Member
Mr. George Robinson
Commitee Member
Electoral Appeals Body
Mrs. Veda Bruno-Victor
Commitee Member
Mr. Jerry Seales
Commitee Member
FOND Committee
Kenny Lalsingh
Chairman
Franklyn Baptiste
Commitee Member
Andrea Donald
Commitee Member
Adam Andall
Commitee Member
Louison Nelson
Commitee Member
Max Toussaint
Commitee Member
Wayne Francis
Commitee Member
Business & Infrastructure
James Pitt
Commitee Member
Nelson Louison
Commitee Member
Roger Archer
Commitee Member
Bernadine Andrew
Commitee Member
Peter Blair
Commitee Member